O nás
Kdo jsme
Ryze česká společnost, která si klade za cíl implementovat do českého zdravotnictví nové přístupy a zavádět inovativní diagnostické technologie pro moderní a zcela individualizovanou zdravotní péči.
V rámci širší skupiny provádíme vlastní výzkum, vývoj a aplikace strojového učení a využití umělé inteligence v oblasti lékařské diagnostiky.

Náš příběh
Za značkou AnyCare stojí dva kamarádi ze Šumperka, kteří od dětství milují technologie a moderní přístupy – Jakub Schůrek a Michal Krobot. Jakub se vydal na vědeckou dráhu a spoluzaložil mimo jiné diagnostickou společnost Aiolite, která se zabývá zpracováním zdravotnických dat pomocí umělé inteligence. Aiolite je již několik let společně s českobudějovickým Biologickým centrem Akademie věd ČR a Nemocnicí České Budějovice součástí jedinečného pilotního projektu MAIA (Metabolomic Artificial Intelligence Analysis). Cílem projektu je vytvořit nástroj, pomocí kterého bude diagnózu pacienta pomáhat stanovit umělá inteligence*.
O oblast technologií využívaných ve zdravotnictví se již několik let intenzivně zajímá i Jakubův kamarád Michal Krobot. Podle obou přátel je nevyhnutelné, aby společnost začala přemýšlet o zdravotní péči jiným způsobem, vzala na milost tolik skloňovanou digitalizaci a objevila výhody telemedicíny. Během projektu MAIA vznikla potřeba dálkově monitorovat vitální funkce sledovaných pacientů a Jakub s Michalem museli hledat vhodné řešení. Během toho narazili na technologii a komunikační platformu TytoCare.
„Po detailním prozkoumání nám bylo jasné, že TytoCare nabízí to nejlepší a nejkomplexnější řešení. V Česku zatím stojíme na prahu telemedicínské éry, ale ve světě již pacienti a jejich lékaři tento přístroj intenzivně využívají. Rádi bychom tento proces urychlili i v rámci Česka a nabídli českému trhu to nejlepší, co je aktuálně ve světě dostupné,“ konstatuje Michal Krobot.
Následovala návštěva Izraele, kde byl TytoCare – nepřekvapivě – vyvinut. Právě tato země patří po stránce technologií, vědy a zdravotnictví mezi světovou špičku a Michal Krobot musel výrobce přesvědčit, že právě on a jeho kolega budou pro renomovanou značku tím nejlepším partnerem na českém trhu. Podařilo se a vznikla tak služba AnyCare, která umožňuje lékařům detailně vyšetřit pacienty na dálku prostřednictvím přístroje TytoCare a aplikace. Služba, která je řešením přetíženého zdravotnického systému, dokáže snižovat náklady na zdravotní péči a zároveň zajistit pacientovi profesionální vyšetření 24 hodin denně.
Zakladatelé AnyCare
Michal Krobot
Stratég, který celý svůj profesní život buduje a rozvíjí potenciál firem v různých oborech. Digitalizaci zdravotnictví a telemedicínu považuje za jasný směr, kterým se zdravotnické systémy na celém světě mohou vydat. A také muž, který přesvědčil výrobce nejlepšího přístroje vyšetření na dálku, aby jej začal dodávat i do Česka.


Jakub Schůrek
Chemik, vizionář a vědec. V rámci svých vědeckých a obchodních aktivit ve zdravotnictví prosazuje decentralizaci zdravotnictví, personalizaci zdravotní péče, prediktivní diagnostiku a využití umělé inteligence pro zpracování medicínských dat.
Spoluzakladatel diagnostické společnosti Aiolite, genomické firmy Tilia Genomic a biotechnologické společnosti PrimeCell.
Proč AnyCare
Telemedicína nespočívá v konzultacích po telefonu nebo videohovorech. Ty neumožňují lékaři provést přesnou diagnostiku a jsou tím pádem spíše podpůrným prostředkem než řešením. Telemedicína v plné míře využívá moderních technologií a poskytuje lékaři snímky a nálezy v prvotřídní kvalitě, na jejichž základě snadno a bezpečně určí diagnózu. Aniž by pacient musel opustit pohodlí domova.
Největší výhody AnyCare:
- Řeší problém přeplněných čekáren
- Šetří čas lékaře i pacienta
- Šetří náklady na zdravotní péči a snižuje administrativní zátěž zdravotníků
- Řeší nedostupnost nebo přetíženost lékaře = zlepšuje dostupnost lékařské péče
- Zvyšuje kvalitu péče využíváním nových technologií
* O projektu MAIA
Z pohledu běžného uživatele-pacienta vzniká platforma, která díky průběžnému získávání a vyhodnocování jeho medicínských dat, dokáže včas varovat před nepříznivým vývojem jeho zdravotního stavu a umožní nasazení vhodné léčby nebo jiných preventivních opatření.
V rámci pilotního projektu MAIA dodává českobudějovická nemocnice biologickému centru vzorky pacientů z JIP s podezřením na možný rozvoj sepse a současně odesílá do úložiště MAIA i anonymizované klinické údaje o stavu pacienta, jeho léčbě a laboratorní výsledky vázané na čas a průběh onemocnění. Biochemici vzorky analyzují a získané velké soubory dat dále vyhodnocuje počítačový program MAIA s využitím algoritmů umělé inteligence. Protože člověk takovéto množství dat není schopen vyhodnotit, bude dávat čím dál větší smysl, aby lékař dostával k posouzení zdravotního stavu pacienta kompletní podklady zpracované právě umělou inteligencí.